ABC News: აშშ-ის მაღალჩინოსნების საიდუმლო ჩატში ჟურნალისტის დამატების საქმის გამოძიება ილონ მასკის უწყებას დაავალეს
თეთრმა სახლმა ამერიკის მთავრობის ეფექტურობის დეპარტამენტს, რომელსაც ილონ მასკი ხელმძღვანელობს, აშშ-ის მაღალჩინოსნების საიდუმლო ჩატში ჟურნალისტის დამატების საქმის გამოძიება დაავალა. ინფორმაციას ABC News-ი ავრცელებს.
ტელეარხის ცნობით, მათ ეს თეთრი სახლის ერთ-ერთმა მაღალჩინოსანმა ანონიმურობის დაცვის პირობით დაუდასტურა.
წყაროს თქმით, მასკის გუნდი შეეცდება დაადგინოს, როგორ აღმოჩნდა ჟურნალისტი ჩატში, სადაც აშშ-ის მთავრობის მაღალჩინოსნები იემენელი „ჰუსიტების“ წინააღმდეგ დაწყებულ სამხედრო ოპერაციას განიხილავდნენ.
მთავრობის ეფექტურობის დეპარტამენტის თანამშრომლებს აგრეთვე მოუწევთ იფიქრონ იმაზე, თუ როგორ გახადონ მთავრობის წევრების საუბრები მეტად უსაფრთხო.
ცნობისთვის, გამოცემა „ატლანტიკის“ ჟურნალისტი ჯეფრი გოლდბერგი რამდენიმე დღის წინ „სიგნალის“ აპლიკაციაში შექმნილ სასაუბრო ჯგუფში აღმოჩნდა, სადაც ტრამპის კაბინეტის წევრები, კერძოდ, ვიცე-პრეზიდენტი, ჯეი დი ვენსი, თავდაცვის მდივანი პიტ ჰეგსეტი და ტრამპის მრჩეველი ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებში, მაიკ უოლცი იემენელ „ჰუსიტებზე“ დაგეგმილ სამხედრო ოპერაციას განიხილავდნენ.