საბერძნეთს შესაძლო კორონავირუსის ახალმა ტალღამ გადაუაროს - პროფესორის განცხადებით პანდემია ადვილად არ დასრულდება!
საბერძნეთის პაპანიკოლაოს საავადმყოფოს ინტენსიური თერაპიის განყოფილების დირექტორის, ნიკოს კაპრაველოს ვარაუდით, სულ მალე საბერძნეთს შესაძლოა კორონავირუსის ახალმა ტალღამ დაარტყას
როგორც მან ტელეკომპანია SKAI-სთან საუბარში განაცხადა, ეჭვგარეშეა, რომ ქვეყანას სულ მალე კორონავირუსის ახალი ტალღა გადაუვლის, თუმცა როგორც თავად ამბობს, ახალი ტალღა, შედარებით მსუბუქი ფორმის იქნება.
გადაცემაში მან ასევე ხაზგასმით აღნიშნა, რომ არავითარ შემთხვევაში არ უნდა გავრცელდეს ინფორმაცია, რომ პანდემიის დასასრული ახლოვდება. უფრო მეტიც მას მიაჩნია, რომ კიდევ უფრო უნდა გაიზარდოს სავალდებულო ვაქცინაცია, ასევე ძალაში დარჩეს პირბადის ტარების ვალდებულება და დაწესდეს დამატებითი შეზღუდვები არავაქცინირებული მოქალაქეებისთვის.
"ზომების შემსუბუქება, საზოგადოებისთვის მიწოდებული მცდარი მესიჯია, ახლა არ არის იმის დრო, რომ ვინმე გარეთ გამოვიდეს და გაერთოს. ახლა ფრთხილად უნდა ვიყოთ და არ უნდა მოვდუნდეთ. პანდემია ადვილად არ დასრულდება! " - განაცხადა პროფესორმა გადაცემაში საუბრისას.