6-წლიანი პატიმრობა მიესაჯა პირს, რომელმაც თითქოსდა, პატიმრის გათავისუფლების, უძრავი ქონების შეძენაში დახმარების დაპირებისა და მძიმე სენის მკურნალობისთვის საჭირო თანხების მისაღებად, მოქალაქეებისგან 100 000 ლარზე მეტი მიითვისა
ქუთაისის საქალაქო სასამართლომ სრულად გაიზიარა ბრალდების მხარის მიერ წარდგენილი მტკიცებულებები და მოქალაქეთა კუთვნილი ქონების დიდი ოდენობით თაღლითურად დაუფლების ათ ეპიზოდში ბრალდებული დამნაშავედ ცნო.
„ბრალდების მხარის მიერ სასამართლო პროცესზე წარდგენილი მტკიცებულებებით დადასტურდა, რომ დ.ს. სხვადასხვა ხერხით მოტყუების გზით, მათ შორის, პენიტენციური დაწესებულებიდან პატიმრის გათავისუფლების ცრუ დაპირებით, ასევე, თითქოსდა აუქციონის წესით უძრავი ქონების შეძენაში დახმარებისა და მძიმე სენით მკურნალობისთვის საჭირო თანხების მისაღებად, თაღლითურად დაეუფლა დაზარალებულების კუთვნილ 83 890 ლარსა და 8 750 აშშ დოლარს“, - აღნიშნულია პროკურატურის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
სამართალდამცველებმა დ.ს. 13 თებერვალს დააკავეს. მას ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით (თაღლითობა, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია, (ხუთი ეპიზოდი)), 180-ე მუხლის მესამე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით (თაღლითობა, ჩადენილი დიდი ოდენობით (ოთხი ეპიზოდი)) და 19,180-ე მუხლის მესამე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით (თაღლითობის მცდელობა, ჩადენილი დიდი ოდენობით) წარედგინა და აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა.
ქუთაისის საქალაქო სასამართლომ დ.ს. სრულად ცნო დამნაშავედ წარდგენილ ბრალდებებში და სასჯელის სახედ და ზომად 6 წლით თავისუფლების აღკვეთა განუსაზღვრა.
ასევე წაიკითხეთ:
🔵“ჟამი უკვე მოახლოებული იყო… მიჭირდა მისი ნახვა, იცით, რა ძნელია, ესაუბრო ადამიანს, რომელსაც მომავალი აღარ აქვს?! რა უნდა მეთქვა მისთვის?” – ვის უთხრა შეხვედრაზე უარი ლელა კაკულიამ გარდაცვალებამდე ცოტა ხნით ადრე?!
🔵ორი დღეა სოციალურ ქსელში საუბრობენ, რომ თითქოს, ალენ დელონი 18 მაისს ევთანაზიის ჩატარებას აპირებს... - რა ინფორმაციას ავრცელებს პეტრე კოლხი