პეტერ ფიშერი „ნაცმოძრაობის“ ლიდერის მიერ ჩატარებულ მედია კვლევაზე: მე ამის შესახებ არაფერი ვიცოდი
გერმანიის ელჩის პეტერ ფიშერის განცხადებით, ის მარიამ გერსამიას პოლიტიკური წარსულის შესახებ ინფორმირებული არ იყო, თუმცა მისთვის ამას მნიშვნელობა არ აქვს, რადგან ყოფილი „ნაცმოძრაობის“ ლიდერის მიერ შესრულებული სამუშაო კვლევითი ნაშრომია, - განაცხადა გერმანიის ელჩმა, პეტერ ფიშერმა.
„როგორც ვიცი, ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდი, რომელიც გერმანული პოლიტიკური ფონდია ამ ანგარიშის ერთ-ერთი მხარდამჭერია. მე ამის შესახებ არაფერი ვიცოდი, თუმცა ჩემთვის არ აქვს მნიშვნელობა, ეს კვლევითი ნაშრომია და საკუთარი დასკვნები თავად უნდა გამოიტანოთ“, - განაცხადა ფიშერმა.
„ნაცმოძრაობის" პოლიტსაბჭოს ყოფილი წევრის მარიამ გერსამიას ორგანიზაციის „მედიახმა" კვლევის პრეზენტაციას, საქართველოში გერმანიის ელჩმა პეტერ ფიშერმა გახსნა.
„მედიახმამ“ კვლევა სახელწოდებით „მედიაგარემო 2024: ბრძოლა ნდობისა და თავისუფლებისთვის“ მედიის, არასამთავრობო სექტორისა, დიპლომატიური კორპუსისა და აკადემიის წარმომადგენლებს წარუდგინა.
ცნობისთვის, მარიამ გერსამია „ნაციონალური მოძრაობის“ პოლიტსაბჭოს ყოფილი წევრია, რომელმაც საქმიანობა ეკა გიგაურთან, „საერთაშორისო გამჭვირვალობა-საქართველოში“ გააგრძელა.