„სიცოცხლე არაპროგნოზირებადია, ერთ წამს ვარსებობთ, მეორეს კი გავქრებით...“- რას წერს ფადი ასლი
ბიზნესმენ ფადი ასლი სოციალურ ქსელში სტატუსს აქვეყნებს და წერს, რომ „სიცოცხლე არაპროგნოზირებადია, ერთ წამს ვარსებობთ, მეორეს კი გავქრებით...“
სიცოცხლე არაპროგნოზირებადია, ერთ წამს ვარსებობთ, მეორეს კი გავქრებით... ახსნა-განმარტების გარეშე... იმ წამიდან დაწყებული, რაც მოვევლინებით ქვეყანას, ჩვენ ყველანი ვართ მხოლოდ შემოქმედის ვალი ვართ, რომელსაც ის დაიბრუნებს, როცა საჭიროდ ჩათვლის.
სწორად მაშინ სრულდება ჩვენი დრო ამ ქვეყანაზე.
იცხოვრე შენი ცხოვრება სრულად, დაივიწყე მცირე ყოველდღიური უსიამოვნებები, ნუ მისცემ სხვებს უფლებას, გადაწყვიტონ, როგორ უნდა იცხოვრო. იყავი შენი თავის ბატონ-პატრონი, შენი ხომალდის კაპიტანი, შენი რელიგიის პაპი. ეცადე იყო ბედნიერი ყველანაირად, მთავარია, ამ დროს შენს თავს ან სხვას არ მიაყენო ზიანი.
თუ ვინმე გიყვარს, აგრძნობინე, თუ არდადეგებზე ოცნებობ, იმოგზაურე, თუ რამის ყიდვა გინდა, იყიდე, ნუ გადადებ, სიცოცხლე ძალზედ მოკლეა.
ინებივრე, გაანებივრე ისინი, ვინც გიყვარს, ყოველთვის გახსოვდეს, რომ საქმე არასდროს ილევა და რომ სასაფლაოები სავსეა ხალხით, ვინც ისე მოკვდა, რომ საქმე დაუსრულებელი დარჩათ. თითოეული დღე ისე იცხოვრე, თითქოს ის შენი ბოლო დღე იყოს. თავს იმით კი ნუ დაამახსოვრებ, რომ ბევრი ფული გაგიკეთებია, არამედ იმით, რომ შენი ცხოვრება საუცხოოდ გაგიტარებია, ყველა შენი გრძნობა დაგიკმაყოფილებია, იმით, რომ გარშემო ბედნიერებას ავრცელებდი შენს გარშემო მყოფთათვის“, - წერს ფადი ასლი.
🔵 უროლოგიის ცენტრში გარდაცვლილი 7 წლის ბავშვის საქმეს რეგულირების სააგენტო შეისწავლის
🔵 ლარი გამყარდა - რამდენად შეიძენთ უცხოურ ვალუტას 5 აგვისტოს?