პაატა სალია ხაზარაძე-ჯაფარიძეზე: ვფიქრობ, მათ პასუხები არ ჰქონდათ იმ საკითხებთან დაკავშირებით, რაზეც გუშინ მიმდინარეობდა მსჯელობა
ვფიქრობ, მათ პასუხები არ ჰქონდათ იმ საკითხებთან დაკავშირებით, რაზეც გუშინ მიმდინარეობდა მსჯელობა, - განუცხადა „ქრონიკას“ 2003-2012 წლებში მოქმედი რეჟიმისა და რეჟიმის პოლიტიკური თანამდებობის პირების საქმიანობის შემსწავლელი დროებით საგამოძიებო კომისიის“ წევრმა, უმრავლესობის დეპუტატმა პაატა სალიამ ბადრი ჯაფარიძესა და მამუკა ხაზარაძესთან დაკავშირებით.
პაატა სალიას თქმითვე, შესაბამისად, მათ თავი აარიდეს კომისიას.
„ჩვენ დავინახეთ, რომ იმ დროს ბანკი ინსტრუმენტად იყო გამოყენებული იმისათვის, რათა ბენზინგასამართი სადგურების ქსელი საბოლოო ჯამში ხელში ჩაეგდო იმდროინდელ თავდაცვის მინისტრს“, - აღნიშნა პაატა სალიამ.
საქართველოს პარლამენტში „2003-2012 წლებში მოქმედი რეჟიმისა და რეჟიმის პოლიტიკური თანამდებობის პირების საქმიანობის შემსწავლელი დროებით საგამოძიებო კომისიის“ სხდომაზე გამოუცხადებლობის გამო, მამუკა ხაზარაძის საქმე პროკურატურაში გადაიგზავნა. ხაზარაძემ დღეს სოციალურ ქსელში დაწერა, რომ „მისი დაკავება უნდათ“ და მზადაა, მაგისტრ მოსამართლესთან მივიდეს.