"არ მქონია მასთან არანაირი ურთიერთობა ბოლო წელიწად-ნახევარია" - პრეზიდენტი ბიძინა ივანიშვილზე
პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა ჟურნალისტებთან შეხვედრაზე კიდევ ერთხელ განმარტა, თუ რას ნიშნავს მისი ინიციატივა საყოველთაო შერიგებასთან დაკავშირებით.
როგორც სალომე ზურაბიშვილმა აღნიშნა, რომ ჰქონდა სურვილი ბიძინა ივანიშვილთან საკუთარ ინიციატივაზე ესაუბრა, თუმცა მისგან უარი მიიღო არგუმენტით, რომ ის პოლიტიკაში აღარ იყო.
"რაც შეეხება ბატონ ბიძინა ივანიშვილს თავისუფლად გიპასუხებთ, რომ არ მქონია მასთან არანაირი ურთიერთობა ბოლო წელიწად-ნახევარია.
გეტყვით იმასაც, რომ მქონდა სურვილი მისთვისაც ამეხსნა ეს პროცესი, შევთავაზე, მაგრამ მიპასუხა, რომ მე პოლიტიკაში აღარ ვარო. არც მითქვამს წინასწარ საუბარი რაზე იქნებოდა, მაგრამ საუბარი არ შედგა.
მე არ მქონია არანაირი ურთიერთობა, მეტსაც გეტყვით, იმ დღიდან, როცა ამირჩიეს, მითხრა, რომ მისგან არ იქნებოდა არანაირი მოთხოვნა, მითითება და ინსტრუქცია, ეს შესრულებულია", - განაცხადა სალომე ზურაბიშვილმა.