შავ ზღვაში საბრძოლო მზადყოფნაშია რუსეთის 7 ხომალდი - უკრაინის საზღვაო ძალები
უკრაინის შეიარაღებული ძალების საზღვაო ძალების სარდლობის პრესცენტრის ცნობით, 16 თებერვლის მდგომარეობით, შავ ზღვაში საბრძოლო მზადყოფნაშია მტრის 7 ხომალდი, რომელთაგან 2 “კალიბრის” ტიპის ფრთოსანი რაკეტების გადამზიდია და ჯამურად მასზე 16 რაკეტა ინახება.
საზღვაო ძალების სარდლობის ინფორმაციითვე, მტრის ერთი გემი დგას აზოვის ზღვაში, ხოლო ხმელთაშუა ზღვაში - 10, საიდანაც ხუთი კალიბრის საკრუიზო რაკეტების მატარებელია ჯამში 72 რაკეტით.
16 თებერვლის მდგომარეობით, რუსეთის საოკუპაციო ძალებმა მასიური სარაკეტო შეტევა მიიტანეს უკრაინის კრიტიკულ ინფრასტრუქტურულ ობიექტებზე.
საჰაერო ძალების ცნობით, მტერმა 32 საჰაერო და საზღვაო საკრუიზო რაკეტა გაუშვა. უკრაინამ მათი ნაწილი გაანადგურა.
რამდენიმე რაკეტამ კი სამიზნეებს მიაღწია და ინფრასტრუქტურის ობიექტებს მოხვდა.
🔵"კიდევ ერთი ემიგრანტის მონატრების ტკივილით დამძიმებული გულის ძგერა შეწყდა უცხო მიწაზე…"
🔵სარკინიგზო მიმოსვლა შეწყვეტილია - რა მოხდა ბეღლევი-ჭიათურის მონაკვეთზე?
ახალი ამბებინათია თურნავამ საპენსიო სააგენტოს 2024 წლის საინვესტიციო შედეგების შემაჯამებელ ღონისძიებაში მიიღო მონაწილეობა
ახალი ამბებითავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტმა „იარაღის შესახებ“ კანონში ცვლილებას მხარი დაუჭირა
ახალი ამბებილევან მახაშვილი: მოსახლეობას აქვს ძალიან ბევრი კითხვა, როგორ მივედით 2008 წლის ომამდე? სად იყო ხელისუფლება? რას აკეთებდა იმისთვის, რომ ომი აერიდებინა თავიდან?
ახალი ამბებიმაჭავარიანი „ნაცმოძრაობის“ აკრძალვაზე: მიუხედავად იმისა, რომ საკონსტიტუციო უმრავლესობა ვერ მოვიპოვეთ, მაინც ვასრულებთ ამ დაპირებას