ზელენსკი: პუტინი მალე მოკვდება და ყველაფერი დასრულდება
„რუსი დიქტატორი პუტინი მალე მოკვდება, მერე ყველაფერი დასრულდება,“ - ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა, ვოლოდიმირ ზელენსკიმ Eurovision News-თან ინტერვიუში განაცხადა.
საზოგადოების დესტაბილიზაცია - ეს არის ის, რისიც ვლადიმერ პუტინს ეშინია. მაგრამ ამაზე გავლენას ვერავინ შეძლებს. ის თავად მოახდენს მასზე გავლენას. მისი ეკონომიკა მოახდენს გავლენას, სანქციების პოლიტიკა მოახდენს გავლენას. თუ ჩვენი პარტნიორები იქნებიან ისეთივე ძლიერები, როგორებიც არიან. თუ მოისურვებენ არა სუპერ ძალების დემონსტრირებას, არამედ, უბრალოდ, თავიანთი რეალური ძალების დემონსტრირებას, თუ პუტინზე ზეწოლას განახორციელებენ, მას ექნება საზოგადოების დესტაბილიზაცია, ამის ეშინია. ანუ პუტინს ამის ეშინია“, - განაცხადა ზელენსკიმ.
მისი თქმით, არის კიდევ ერთი რამ, რისიც კრემლის ლიდერს ეშინია და ეს არის ძალაუფლების დაკარგვა.
ეს დამოკიდებულია საზოგადოების სტაბილურობაზე, მაგრამ ასევე დამოკიდებულია მის ასაკზე. ის მალე მოკვდება, ეს ფაქტია და ყველაფერი დამთავრდება“, - განაცხადა ზელენსკიმ.