შალვა პაპუაშვილი: მშვიდობის პოლიტიკა, რომელსაც საქართველოს ხელისუფლება ეწევა, გვაძლევს შესაძლებლობას, გვქონდეს ეკონომიკური ზრდის ყველაზე მაღალი ტემპი კონტინენტზე
„მშვიდობის პოლიტიკა, რომელსაც საქართველოს ხელისუფლება ეწევა, განსაკუთრებით ბოლო სამი წლის განმავლობაში არსებული გამოწვევების ფონზე, გვაძლევს შესაძლებლობას, რომ გვქონდეს ეკონომიკური ზრდის ყველაზე მაღალი ტემპი კონტინენტზე“, - განაცხადა საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა.
„ხაზი გავუსვი, რომ ეკონომიკური განვითარება ჩვენი წარმოდგენით, არის ეროვნული ინტერესის დონის საკითხი. მთელი ყურადღება რა თქმა უნდა, მიპყრობილია იმისკენ, რომ ბიზნესს ჰქონდეს დოვლათის შექმნისა და კეთილდღეობის ზრდის შესაძლებლობა.
მშვიდობის პოლიტიკა, რომელსაც საქართველოს ხელისუფლება ეწევა, განსაკუთრებით ბოლო სამი წლის განმავლობაში არსებული გამოწვევების ფონზე, გვაძლევს შესაძლებლობას, რომ გვქონდეს ეკონომიკური ზრდის ყველაზე მაღალი ტემპი კონტინენტზე. ზუსტად ამ პოლიტიკის გაგრძელებით და ეკონომიკური თავისუფლების გარემოს უზრუნველყოფით, დარწმუნებული ვართ, რომ მომავალშიც ამ შედეგით ვიქნებით წარმოდგენილი”, - განაცხადა შალვა პაპუაშვილმა.
შალვა პაპუაშვილმა ეკონომიკური ფორუმის მეჩვიდმეტე დისკუსია გახსნა თემაზე „რეგიონული პოლიტიკა და ეკონომიკური ზრდა - ხელისუფლების როლი“.
ფიგურულ მოციგურავე
დავით მათიკაშვილი: ახალგაზრდა თაობა, რომელიც სადისტურ რეჟიმს არ მოესწრო, ვალდებულია, კარგად მოუსმინოს საგამოძიებო კომისიას
დავით მათიკაშვილი
Bloomberg: უკრაინა დონალდ ტრამპის მიერ შეთავაზებულ შეთანხმებაში ცვლილებების შეტანას, მათ შორის, ამერიკის მხრიდან მეტი ინვესტიციის დაპირებას მოითხოვს
ტრამპი და ზელენსკი
რეჯეფ თაიფ ერდოღანი - თურქეთი არ დაუშვებს სირიის ტერიტორიული მთლიანობის საბოტაჟს ან არასტაბილურობის გაღვივებას თურქეთის სამხრეთ საზღვარზე