“ბარის პრეფექტურამ 4 აგვისტომდე გადაგზავნილი პრაქტიკების გამოძახება დაიწყო“ - ფიქრია კუჭუხიძე
იტალიის ერთ-ერთ ყველაზე მსხვილ პროფკავშირებთან არსებული საემიგრაციო საზოგადოება „Anolf“-ის ქართველი ოპერატორი ფიქრია კუჭუხიძე, იტალიაში მცხოვრები ქართველი ემიგრანტებისთვის სასიხარულო ინფორმაციას ავრცელებს, რომელიც იმ ემიგრანტებს ეხებათ, ვისაც "Sanatoria"-ს ფარგლებში ლეგალიზების მოთხოვნასთან დაკავშირებით მოთხოვნა ქალაქ ბარის პრეფექტურაში აქვს გაკეთებული.
"ბარის პრეფექტურამ, 4 აგვისტომდე გადაგზავნილი პრაქტიკების გამოძახება დაიწყო. ასე რომ 14 აგვისტომდე გადაგზავნილი "პერმესოს" მოთხოვნის ავტორებო, ცოტაც და მოაკაკუნებს სანატრელი დღე! მე ვსაუბრობ ქალაქ ბარიზე,"- წერს ფიქრია კუჭუხიძე.
შეგახსენებთ, რომ კანონი, რომელიც იტალიაში არალეგალურად მყოფ უცხოელებს საბუთების მოწესრიგების და ლეგალურად ცხოვრებისა და მუშაობის ნებართვას აძლევს, 2020 წლის 1 ივნისს გამოიცა და მას შემდეგ ათასობით ქართველი ელოდება პასუხს.