რატი იონათამიშვილი: ჩვენი საზოგადოებისთვის ძალიან საინტერესო იქნება ინტერპელაცია, რომელიც მიგრაციას ეხება, ეს საკითხი დღეს თანამედროვე დემოკრატიების ძალიან მნიშვნელოვანი გამოწვევაა
ჩვენი საზოგადოებისთვის ძალიან საინტერესო იქნება ინტერპელაცია, რომელიც მიგრაციას ეხება, ეს საკითხი დღეს თანამედროვე დემოკრატიების ძალიან მნიშვნელოვანი გამოწვევაა, - განაცხადა პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარემ, რატი იონათამიშვილმა.
მისივე თქმით, ის პროგრესი, რაც საქართველოს აქვს მიგრაციის მიმართულებით, ძალიან საინტერესოა პირველ რიგში ევროკავშირის ქვეყნებისთვის.
„ის პროგრესი, რაც საქართველოს აქვს მიგრაციის მიმართულებით, ძალიან საინტერესოა პირველ რიგში ევროკავშირის ქვეყნებისთვის, ამიტომ კარგი იქნება პრემიერის ინტერპელაციას ჩვენი საზოგადოების გარდა ჩვენი ევროპელი პარტნიორებიც თუ მოუსმენენ“, - აღნიშნა რატი იონათამიშვილმა.
უკანონო მიგრაციასთან ბრძოლა ხელისუფლების ძირითად პრიორიტეტებს შორისაა - ამ საკითხზე ხვალ ინტერპელაციის წესით დეპუტატების შეკითხვებს პრემიერ-მინისტრი უპასუხებს.