მას პრობლემა აქვს კომპეტენციასთან დაკავშირებით, ხოლო მეორე მხრივ ცდილობს, რომ გამოიყენოს თავისი განცხადებები, მათ შორის სამწუხაროდ სამართლებრივი მექანიზმები პოლიტიკური მიზნებისთვის, ზუსტად ისევე, როგორც ეს მოხდა 2024 წელს მის მიერ მიღებული გადაწყვეტილება, რომლის უკანაც მისი მეუღლე იდგა, რომელიც თავის მხრივ ერთი ჩვეულებრივი „ნაც აქტივისტია“, გამოყენებულ იქნა პოლიტიკური მიზნებისთვის, აქაც იგივე მცდელობა იყო, - განაცხადა პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარემ, არჩილ გორდულაძემ მოსამართლე ვლადიმერ ხუჭუაზე საუბრისას.
მისივე თქმით, მოსამართლე უნდა საუბრობდეს თავისი გადაწყვეტილებებით და არა რომელიმე ეთერებში. იმ საკითხებზე, რომელიც მას საერთოდ არ ეხება, არა აქვს არავითარი პოზიციის დაფიქსირების თუ პოლიტიკური განცხადებების გაკეთების უფლება.
„გავიდა მოსამართლის ჩარჩოებიდან და მიუხედავად იმისა, რომ მანტიას ატარებს, გადაქცეულია „ნაცმოძრაობის“ ნარატივის ამყოლ კონკრეტულ პირად“, - აღნიშნა არჩილ გორდულაძემ.
საკონსტიტუციო სასამართლომ მოსამართლე ვლადიმერ ხუჭუას სარჩელი განსახილველად არ მიიღო.