ირაკლი კირცხალია: ის, რაზედაც იდგა ევროპა, სწორედ ეს არის ჩვენი ღირებულებითი თანხვედრა და ასეთ ევროპაში გვინდა ჩვენ შესვლა
ღირებულებითი თანხვედრა იმ ევროპასთან და იმ ევროპულ ღირებულებებთან, რომლისკენაც ევროპელი ხალხები იღვწოდნენ, სწორედ ეს ევროპა გვინდა ჩვენ., - განაცხადა საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერმა, ფრაქცია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარემ ირაკლი კირცხალიამ „რუსთავი 2“-ის ეთერში, სადაც დებატები იმართება თემაზე - „ეროვნული ინტერესები და ევროპული კურსი“.
„ეს დებატი და ამაზე მსჯელობა სამწუხაროდ, არის დღევანდელი იქაური მმართველი კლასის და მათი პოლიტიკის დამსახურება. იმ არარჩეული ბიუროკრატების პოლიტიკის დამსახურება, რომელიც ასევე შემადგენელია ამ მმართველი კლასის. ის, რაზედაც იდგა ევროპა ეს არის სწორედ ჩვენი ღირებულებითი თანხვედრა ევროპასთან და ასეთ ევროპაში გვინდა ჩვენ შესვლა. სწორედ ამას ვაკეთებთ ჩვენი სუვერენიტეტის დაცვით და იმ პრაგმატული პოლიტიკით, რასაც ჩვენი პოლიტიკური გუნდი ახორციელებს,"- აცხადებს ირაკლი კირცხალია.